مجتمع مسکونی گلستان ؛ طراحی نما با سنگ سفید و مشکی ؛

یکی از چالش های ساختمان شمالی تامین نور آن میباشد. برای افزایش کیفیت زندگی ساکنین این مجتمع مسکونی از طراحی فضای سبز غافل نشده ایم . فلاورباکس ها ، جلوه ی ویژه ای به نما با سنگ سفید بخشیده است. طراحی نما ی این بنا که نمای شمالی می باشد، به گونه ای است که قابلیت استفاده از متریال سیمان سفید به جای سنگ سفید و متعادل کردن هزینه نما را دارا میباشد. پنجره ای قدی این نمای ترکیبی ، ورود حداکثر نور را ممکن می نماید.
ترکیب دو سنگ سفید عباس آباد و مشکی لاشتر جلوه ی خاصی به این نمای مدرن بخشیده است. پنجره ی قدی استفاده شده در این نما ، به فضای زندگی آرامش و نور فراوان بخشیده است. و در نهایت کیفیت بهتر زندگی را هدیه میکند.
جهت اخذ اضافه طبقه  ( مازاد ) از تبصره ماده ۵ استفاده کردیم،با مهراس به راحتی طبقه ی مازاد ساختمان خود را دریافت کنید. این پروژه در محله ازگل واقع شده است.  ازگل یکی از محله های شمال تهران واقع در منطقه یک شهرداری ناحیه ۹ میباشد که در پنج کیلومتری شرق تجریش واقع شده است.

آماده سازی طرح توجیهی جهت اخذ رای تبصره ماده ۵ :

این مجتمع مسکونی در محله ازگل واقع در منطقه ۱ تهران در حال ساخت می باشد. جواز اولیه ساختمان ۴ طبقه مسکونی همراه با یک طبقه پیلوت و دو طبقه زیرزمین می باشد. در حین پروسه ساخت مالک تصمیم به اخذ جواز جهت ساخت طبقه ۵ می نماید. از آنجا که دریافت مجوز طبقه ۵ با توجه به عرض گذر و پهنه بندی زمین از طریق شهرداری ممکن نبود ، لذا برای دریافت طبقه مازاد مالک ناچار به استفاده از تبصره ماده ۵ گشت. شرکت مهندسین مشاور مهراس با تجربه چندین ساله در آماده سازی طرح توجیهی و اخذ رای تبصره ماده ۵ ، طرح توجیهی این پروژه را آماده نموده و جهت اخذ رای به تبصره ماده ۵ ارایه نموده است. در زیر تعدادی از تصاویر طراحی شده جهت آماده سازی طرح توجیهی و  ساخت ساختمان آورده شده است.