طراحی ویلای لواسان :

این پروژه که در شهر لواسان واقع شده ، محل زندگی جناب آقای دکتر محمدی ، از مفاخر پزشکی ایران می باشد. در طراحی ویلای لواسان ، از سبک کلاسیک جهت طراحی نما و طراحی داخلی استفاده شده است.
در اینجا به تفکیک فضا های مختلف ویلای لواسان، طرح های آماده شده و تصاویر اجرا شده آورده می شود. سبک کلاسیک برگرفته از دوران رم باستان و یونان است ، که پس از رنسانس در اروپا زاده شد و بر پایه ی سه اصل ( نظم ، تعادل و تقارن ) استوار است.

طراحی ورودی لابی :

لابی ورودی ویلا ی لواسان ، یکی از پرکارترین بخش های این مجموعه می باشد . درب ورودی با طرح نیم گرد و بطور کامل از چوب بلوط با طرح اختصاصی ساخته شده است. در دو طرف پلکان ورودی ، مجسمه هایی تماما سنگی با طراحی اختصاصی در نظر گرفته شده است. در زیر پله ها نور پردازی صورت گرفته که شب هنگام جلوه خاصی به ورودی مجموعه می دهد.

اجرای ورودیطراحی ورودی

طراحی نما :

طراحی نمای لواسان ، به سبک کلاسیک و با استفاده از متریال سیمان سفید با رنگ نانو کششی صورت گرفته است. رنگ نانو کششی سبب عایق کاری و ضد آب کردن نمای سیمانی و جلوگیری از ترک می گردد.  در تصاویر زیر ، نمای طراحی شده و نمای اجرا شده آورده شده است.

طراحی نمای کلاسیکطراحی نمای کلاسیک

سر درب ورودی :

در طراحی سردرب ورودی ویلای لواسان ، سعی گردیده فضایی به عنوان پیش ورودی تعریف گردد. فضای انتظار مهمان ، مسقف گردیده و درب و سایر عناصر با حفظ تم کلاسیک ویلا طراحی گردیده اند. در این بخش ، تصاویر طراحی و اجرا شده ، قرار گرفته است.

اجرای سردر ورودیطراحی سردر ورودی

طراحی دیوار حیاط :

دیوار فصل مشترک حیاط شمالی و گذر ، با ستفاده از ستونها و ابزارهای کلاسیک طراحی شده است. به جهت افزایش طول عمر عناصر بکار رفته ، متریال کل دیوار با تمام الحاقات آن از جنس سنگ می باشد. با توجه به شیب گذر ، ازاره ۱ متری در پایین دیوار ها در نظر گرفته شده تا نقطه شروع پای ستون ها در یک تراز باشد. به جهت مقابله با کثیفی ناشی از ریزش آب باران ، بر روی دیوار ها فلاشینگ نصب گردیده است. تصویر مربوط به طراحی و اجرا ، در زیر آورده می شود.

اجرای دیوار حیاططراحی دیوار حیاط

طراحی لابی ورودی :

لابی ورودی ویلای لواسان با ارتفاع ۹ متری خود ، بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد . مخاطب با ورود به لابی ، ارتفاعی معادل سه طبقه را در بالای سر خود میبیند و تزئینات روی دیوار به صورت کشیده و عمودی به این ارتفاع می افزاید. ترکیب رنگی سنگ ها مطابق با ترکیب رنگ کلیت ویلا، سبب قفل و بست طراحی این بخش به کل مجموعه گشته است. استفاده از سنگ های اسلب عمودی در دو طرف دیوار ، تاثیر عمیقی بر روی مخاطب می گذارد. در زیر تصاویر طراحی و اجرا آورده می شود.

اجرای لابی ورودیطراحی لابی ورودی

طراحی هشتی ورودی :

هشتی ورودی ویلای لواسان ، ترکیبی از سادگی و ابزارهای کلاسیک می باشد . سقف گنبدی شکل آن ، با نقاشی کلاسیک تزئین گشته و اثر سقف بر روی کف ، با استفاده از ترکیب سنگها به شیوه واترجت منعکس گردیده است.

اجرای هشتی ورودیطراحی هشتی ورودی

طراحی شاه نشین :

این شاه نشین ، با ارتفاع ۹ متری سقف آن ، سقف هشتی شکل آن ،  ترکیب سنگ و چوب در دیواره های آن ، قاب بندی های کلاسیک دیوار ، بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد .

اجرای داخلی شاه نشینطراحی داخلی شاه نشین

طراحی آبنما:

این بخش شامل آبنما و آتشدان می باشد که در حیاط ضلع جنوبی ساختمان واقع گردیده است. طراحی این آبنما به شکل کلاسیک (مطابق خط طراحی کل مجموعه ) انجام گردیده . کفپوش از جنس چوب ترمو زبان گنجشگک و صندلی هایی از جنس سنگ . اضافه شدن آتشدان به این فضا موجب گردیده که این بخش از ویلای لواسان هم در تابستان و هم زمستان قابل استفاده باشد. جمع شدن دور آتش در فصل های سرد سال بسیار لذت بخش میباشد و وجود آتشدان در فضای باز ویلا این امکان را به افراد میدهد. همچنین از فضای زیر راه پله های ورودی به حیاط ، استفاده مطلوب صورت گیرد. در این پروژه از کفپوش چوب زبان گنجشنک یا عش(ASH)با رنگ قهوه ای همراه با مقاومت بالا به خش پذیری و ضربه،بافت متراکم و دانسیته بالا استفاده شده است.

تصویر اجرای آبنماتصویر طراحی آبنما

طراحی کابینت ها :

ویلای لواسان شامل سه طبقه می باشد. هر طبقه دارای آشپزخانه مستقل و مطبخ جداگانه است. در طراحی کابینت ها ، به نیازمندیهای شخصی خانواده ، سبک کلاسیک ویلا و استفاده از آخرین نوآوری ها ، توجه گردیده است.
جنس کابینت ها از چوب بلوط می باشد. صفحات رویه کابینت از جنس کوارتز و دستگیره ها از جنس برنز می باشد. از جزیره به عنوان صبحانه خوری استفاده شده است.  محل قرار گیری مطبخ به گونه ای است که علاوه بر استفاده از نور و تهویه کافی ، در دید مستقیم قرار ندارد.
از ویژگیهای چوب بلوط که باعث شده ما در این پروژه برای ساخت کابینت ها و درب و بخش هایی از سقف استفاده کنیم ، میتوان به مقاومت زیاد آن در برابر حمله حشرات و قارچ ها اشاره کرد. آبگریز است و همچنین دارای دوام ، کارایی و زیبایی طبیعی است.

اجرای کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه
اجرای کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه
اجرای کابینت آشپزخانهاجرای کابینت آشپزخانه

طراحی پارکینگ :

در طراحی پارکینگ ویلای لواسان ، سعی گردیده طرح بگونه ای باشد که امکان تغییر موقت کاربری آن ممکن باشد. به عنوان مثال جهت برگزاری جشن ها و میهمانی ها مورد استفاده قرار گیرد. دیوار ها تا ارتفاع ۹۰ سانتیمتر از سنگ پوشانیده شده و بقیه دیوار گچکاری شده است. ایجاد قاب های کلاسیک داخل گچبری ها ، ستون ها و مکان قرار گیری روشنایی ها ، به شکلی در نظر گرفته شده که با روحیه کلی ویلا سازگار باشد. گچکاری ها با استفاده از پتینه کاری، به شکل سنگ پرداخت شده و داخل کادر ها با کاغذ دیواری تزیین شده است. در کف سازی نیز استفاده از الگوی هندسی منطبق بر سقف کاذب ، سبب ایجاد فضایی متفاوت با فضای پارکینگ های رایج شده است.

اجرای دیوار پارکینگطراحی دیوار پارکینگ

تصاویر سایر بخش های ویلا در زیر آورده می شود :

واقعیت مجازی:

واقعیت مجازی یا VR  در ترکیب با واقعیت افزوده تلاش ما برای برداشتن مرزهای بین فضای واقعی و مجازی ، ایجاد یک محیط سه بعدی‌ شبیه سازی شده و در واقع گونه ای دید مجازی برای مشاهده طراحی محیط میباشد. نمونه ای از طراحی واقعیت مجازی در این قسمت مشاده میکنید.
طراحان ما در شرکت مهراس ، با تکیه بر آخرین فناوریهای نرم افزاری و سخت افزاری ، تصاویر ۳۶۰ درجه و واقعیت مجازی ( VR ) پروژه های شما را تهیه نموده و در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید توسط  عینک واقعیت مجازی در پروژه خود راه رفته ، زوایا را بررسی نموده و کیفیت فضایی پروژه را قبل از ساخت تجربه نمایید.